Aktualności

Strona główna

Zakończenie sezonu narciarskiego 2014/2015

kurs

Sezon narciarski 2014/2015 nieubłagalnie dobiega końca. Ale dla nas i dla Was jeszcze nie wszystko stracone – jesteśmy z Wami aż do Świąt Wielkanocnych, a to oznacza, że nadal można szusować na nartach! Pogoda dopisywała niemal przez całą zimę, śniegu było aż nadto, a warunki narciarskie znakomite. W trakcie sezonu, na stoku Grapa-Litwinka oraz w Jurgowie przyjęliśmy tysiące narciarzy, zorganizowaliśmy mnóstwo ciekawych zawodów narciarskich i po prostu dobrze się z Wami bawiliśmy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do bezproblemowego funkcjonowania stoku i prawidłowego przebiegu wszystkich zawodów. Bez was nie moglibyśmy sprostać tak wielkiemu wyzwaniu. W szczególności podziękowania należą się naszemu sponsorowi i partnerowi - Tatrzańskiemu Bankowi Spółdzielczemu.

Nie żegnamy się jeszcze, ale już teraz mamy nadzieję, że dołączycie do nas w przyszłym roku. Pamiętajcie także, że przez cały rok organizujemy szkolenia z pierwszej pomocy i kwalifikowanej pierwszej pomocy. Chętnych zapraszamy do kontaktu.

Jeśli chcecie obejrzeć zdjęcia ze stoku, zapraszamyu do Galerii oraz na Facebooka.


Mama nigdy nie jest sama - obiecana relacja!

kurs

5 Kwietnia w Hotelu Witek w Krakowie, mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu dla mam i przyszłych mam „Mama nigdy nie jest sama”. W ramach eventu, zespół Na Ratunek, miał przyjemność prowadzić zajęcia dla rodziców, z udzielania pierwszej pomocy maluchom. Na kursie zjawiło się mnóstwo osób zainteresowanych, jak postępować w razie nagłego zagrożenia życia u dzieci i niemowlaków. Przeszkoliliśmy mnóstwo osób i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na kursie przyczyni się do większego bezpieczeństwa i świadomości, że dziecko wymaga nadzwyczajnej opieki, a każde nawet błahe zdarzenie, może poważnie zaszkodzić naszemu maluchowi. Mamy również nadzieję, że mamy, które przeszkoliliśmy, nie będą musiały nigdy korzystać z nabytej wiedzy. Jeśli chcecie obejrzeć zdjęcia z pierwszej pomocy, w ramach spotkania „Mama nigdy nie jest sama” zapraszamy do naszej galerii.

Jeśli chcecie obejrzeć zdjęcia z pierwszej pomocy, w ramach spotkania „Mama nigdy nie jest sama” zapraszamy do naszej Galerii oraz na Facebooka.


Promocje na otwarcie sezonu narciarskiego

Z okazji rozpoczęcia sezonu narciarskiego mamy dla was atrakcyjne promocje na stokach narciarskich Litwinka w Czarnej Górze oraz Hawrań w Jurgowie.

Już w czwartek zostanie uruchomiony wyciąg LITWINKA-GRAPA w Czarnej Górze i… uwaga – cały dzień jeździcie zupełnie za free. Szykujcie sprzęt narciarski lub snowboardowy i przyjeżdżajcie.

Na stacji narciarskiej Centrum Rekreacji i Wypoczynku HAWRAŃ w Jurgowie czeka na was super promocja. 2 w cenie 1! Kupując karnet w czwartek, piątek lub sobotę na cały dzień, drugi dzień jazdy otrzymasz gratis Promocja ważna od 19 do 22 grudnia.

Rozpoczęcie sezonu zimowego

narty Spadł śnieg, pora wyruszyć na urlop, zapiąć narty i poszaleć trochę po Tatrzańskich stokach. Warto jednak pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w górach.

Zimą góry są piękne, ale mogą stać się również śmiertelnie niebezpieczne. Wybierając się na szklaki turystyczne warto sprawdzić najpierw warunki atmosferyczne i zagrożenie lawinowe. To właśnie lawiny są przyczyną najtragiczniejszych w skutkach wypadków górskich.

Ale nawet na stoku narciarskim nie jesteśmy w 100% bezpieczni. Wprawdzie nie zagrażają nam lawiny, ale warto zadbać o odpowiednie ubranie, a w plecaku zawsze mieć termos z gorącą herbatą – zapobiegniemy w ten sposób zbytniemu wyziębieniu organizmu.

Pamiętajmy również, aby dostosować trudność tras zjazdowych do swoich umiejętności. Jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki na nartach lub snowboardzie, nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Najpierw poćwicz, skompletuj odpowiedni sprzęt, zapisz się na lekcje jazdy, a dopiero później samodzielnie śmigaj po rozmaitych trasach.